پردیس بین الملل
دانش آموختگان خارجی پردیس Alumni دفتر دانش آموختگان پردیس بین الملل تقدیر از دانش آموختگان و اساتید برتر دانش آموختگان پردیس بین الملل علوم پزشکی تهران
دانش آموختگان خارجی پردیس
Alumni
دفتر دانش آموختگان پردیس بین الملل
تقدیر از دانش آموختگان و اساتید برتر
دانش آموختگان پردیس بین الملل علوم پزشکی تهران
  • چهارمین جشن یکپارچه دانش آموختگان
  • دانش آموختگان بین الملل علوم پزشکی تهران
  • دانش آموختگان پردیس بین الملل

 

 
 
بنابر این گزارش در این جلسه که با حضور مسئولین دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان و مسئولین روابط عمومی دانشگاه و واحدهای تابعه دانشگاه و در سالن اجتماعات دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان برگزار شده بود، ابتدا دکتر بهادری رئیس این دفتر ضمن تأکید بر سابقه تاریخی دانشکده پزشکی بر سایر دانشکده‌های دانشگاه تهران گفت: در زمان تأسیس دانشگاه تهران تنها دانشکده‌ای که به تربیت دانشجو  مشغول بود دانشکده طب یا همان دانشکده پزشکی بود و دانشگاه تهران نیز به‌واسطه فعالیت آموزشی همین دانشکده در سال 1313 افتتاح شد.
وی یادآور شد، سابقه تاریخی دانشکده پزشکی بر سایر دانشکده‌ها اهمیت برگزاری مراسم سالگرد تأسیس آن را بر ما بیشتر مشخص می‌شود. 
دکتر بهادری با اشاره به برنامه‌های مشترک دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به‌منظور بزرگداشت سالگرد تأسیس اظهار داشت زمان و مکان برنامه‌هایی که در دفتر ارتباط بادانش آموختگان طرح ریزی شده‌اند با توجه به  تصمیمات دو دانشگاه قابل‌تغییر است.
وی در ادامه گفت: به‌منظور برنامه‌ریزی و مدیریت درست مراسم ستاد برگزاری به همراه کمیته‌های زیر مجموعه در سطح دفتر مرکزی و کمیته مدیریت و برنامه‌ریزی در تمامی دانشکده‌ها تشکیل و به صورت تیمی برای برگزاری مراسم فعالیت خواهند کرد.
رئیس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان برپایی نمایشگاه 3 روزه ، برگزاری یک نشست اختصاصی با حضور مسئولین در داخل دانشکده‌ها و برگزاری همایش یک روزه همزمان با اختتام نمایشگاه را ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌بینی‌شده ذکر کرد که با مشارکت دانشکده و سایر واحدها برگزار خواهند شد.
در ادامه دکتر پارساپور مدیر روابط عمومی دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مسئولین و همکاران دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان و روابط عمومی واحدها خاطرنشان کرد: تیم روابط عمومی دانشگاه آمادگی کامل همراهی در اجرای این برنامه را دارد و امیدوارم که این مراسم تجربه موفقیت‌آمیزتری نسبت به گذشته برای دوستان به همراه داشته باشد.
وی با اشاره به موضوعات مطرح‌شده در جلسه ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت در دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران گفت: از سوی ستاد برگزاری مراسم در دو دانشگاه ، تاریخ دهم اسفندماه مشخص شده است که با حضور دو وزیر بهداشت و علوم، روسای دو دانشگاه و جمعی از میهمانان مدعو در تالار علامه امینی برگزار خواهد شد.
مدیر روابط عمومی با اشاره به اینکه همزمانی برگزاری مراسم دو دانشگاه مخاطبین بیشتری را به همراه خواهد داشت، گفت: از آنجا که دانشگاه تهران نیز در نظر دارد نمایشگاهی در مجاورت تالار علامه امینی برپا نماید در صورت برگزاری نمایشگاه به‌صورت مشترک بین دو دانشگاه، انعکاس دستاوردها و فعالیت‌های قابل ارائه در نمایشگاه نیز بیشتر خواهد بود.
وی با تأکید بر نقش همکاران روابط عمومی و دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان به‌منظور برپایی مناسب این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی است تا میهمانان شاخصی که در مراسم مشترک دو دانشگاه شرکت خواهند کرد بیشتر با فعالیت‌های واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی تهران آشنا شوند.
دکتر پارساپور با اشاره به اینکه بستر مناسبی برای انجام مصاحبه با پیشکسوتان و مسئولین در روابط عمومی از گذشته فراهم‌شده و در حال حاضر نیز برقرار است، از ایجاد بانک اطلاعاتی تصاویر دانشگاه و تجهیز یک استودیو به‌منظور انجام مصاحبه تخصصی در دانشگاه خبر داد.
وی در ادامه یادآور شد: آنچه باعث شده علاوه بر قدمت تاریخ تأسیس دانشکده پزشکی به‌عنوان نماد دانشگاه انتخاب شود اصالت و زیبایی ساختمان آن است و هیچ ساختمان دیگری در دانشگاه نیست که چنین ویژگی‌های داشته باشد و به نظر می‌رسد انتخاب آن به‌عنوان نماد مراسم بزرگداشت سالگرد تأسیس دانشگاه انتخاب شایسته‌ای باشد.
زاهدی مدیر امور عمومی دفتر نیز ضمن تشریح فعالیت‌های صورت گرفته و برنامه‌های در دست اجرای ستاد برگزاری مراسم گفت: بسیار خرسندیم از اینکه یک‌بار دیگر برای به تصویر کشیدن نماد علمی و آموزشی دانشگاه در چنین مراسمی میزبان همکاران گرامی هستیم و امیدوارم با تجربیاتی که دوستان در اجرای برنامه‌های پیشین کسب کرده‌اند بتوانیم آنچه در دانشگاه بزرگ علوم پزشکی تهران اتفاق می‌افتد به شایستگی به تصویر کشیده و برای دیگران به نمایش درآوریم.
وی در ادامه گفت: طی جلساتی که با حضور مسئولین دانشگاه و دانشکده‌ها برگزار شد محورهای برگزاری این مراسم تعیین و در جلسات مسئولین دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته و در ادامه نیز کمیته‌ها تشکیل‌شده و تعیین اعضای هرکدام از کمیته‌ها، وظایف آنان نیز مشخص گردید.
وی اظهار داشت، یکی از برنامه‌های مراسم بزرگداشت سالگرد تأسیس دانشگاه  تقدیر از استادان پیشکسوت و کارکنان بازنشسته خواهد بود که دارای حداقل 30 سابقه خدمت مؤثر در دانشگاه باشند. لذا در جلسات کمیته سیاست گزاری محورهای انتخاب این افراد مشخص‌شده و به واحدها ابلاغ خواهد شد.
زاهدی با اشاره به آغاز تبلیغ از برگزاری مراسم یادآور شد، تمامی دانشکده در این زمینه می‌توانند فعال باشند و با استفاده از شیوه‌های مناسب نسبت به اطلاع‌رسانی آن اقدام نمایند.
وی وجود سایت دانشگاه و دانش‌آموختگان و سایت اختصاصی مربوط به این مراسم را یکی از بسترهای مناسب برای اطلاع‌رسانی عنوان کرد و افزود: تمامی اطلاعات و مطالب تاریخی که از واحدها جمعی آوری می‌شود و مصاحبه با مسئولین می‌تواند در این فضا اطلاع‌رسانی شده و بستر مناسبی را برای اجرای آن فراهم آورند.
مدیر امور عمومی دفتر دانش‌آموختگان استفاده از تصاویر قدیمی را در نمایش قدمت دانشگاه مؤثر دانست و از همکاران خواست تا نسبت به شناسایی و جمع‌آوری این تصاویر در تمامی واحدها اقدام نموده و ضمن اعلام برنامه‌های قابل‌ارائه خود در نمایشگاه نسبت به اطلاع‌رسانی از برنامه‌هایی که در سطح دانشگاه در این خصوص در نظر گرفته‌شده در واحد مربوطه برنامه‌ریزی نمایند.
وی ابراز امیدواری کرد برپایی این نمایشگاه بتواند خدمات ارائه‌شده در دانشگاه، اثرات این خدمات و  افراد مؤثر در پیشبرد فعالیت‌های دانشگاه را به‌خوبی به تصویر بکشد و در پایان گفت: برگزاری این مراسم تنها نماد دانشگاهی نیست بلکه نمادی ملی دارد چراکه با تأسیس دانشکده پزشکی دانشگاه ، نظام آموزشی نوین پزشکی در کشور برقرار شد و دانشکده پزشکی نقشی کشوری داشته و دارد. 
حسن‌پور قائم‌مقام دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه نیز با اشاره به تجربیات خوب و اثرگذار در برپایی نمایشگاه مشترک هفته پژوهش در محل برگزاری نماز جمعه تهران گفت: هماهنگی‌های لازم بدین منظور با ستاد برگزاری مراسم در دو دانشگاه صورت خواهد گرفت و در اولین فرصت نتیجه آن به ستاد برگزاری مراسم در دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام خواهد شد.
وی محل برگزاری نماز جمعه را مناسب برپایی نمایشگاه عنوان کرد و گفت: حضور میهمانان برجسته شرکت‌کننده در مراسم دو دانشگاه بسیار ارزشمند است و برای معرفی تاریخچه، دستاوردها و فعالیت‌های دانشگاه بهتر است که از این فرصت استفاده کرد.
دکتر اخوان دبیر دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشکده بهداشت و عضو کمیته سیاست‌گزاری مراسم بزرگداشت سالگرد تأسیس دانشگاه نیز در این جلسه گفت: برگزاری مراسم به‌صورت مشترک با دانشگاه تهران برکات زیادی دارد در هر افتتاح مراسم ما با دانشگاه همزمان بوده اما برای اجرای تمام برنامه‌هایی که در نظر گرفته‌شده برگزاری یک مراسم ویژه همزمان با اختتام نمایشگاه ضرورت خواهد داشت.
وی تلاش‌های استادان و کارکنان را بخشی از قدمت و تاریخچه دانشگاه عنوان کرد و افزود: متناسب با قدمت دانشکده و اعضای هیئت‌علمی آن سهمیه‌هایی برای معرفی استادان و کارکنان قدیمی در نظر گرفته‌شده است که از افراد برگزیده بر اساس معیارهای اعلام‌شده در مراسم ویژه دانشگاه تقدیر به عمل خواهد آمد.
دکتر اخوان با تأکید بر ضرورت تعامل بیشتر بین تیم روابط عمومی و دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان در سطح واحدهای تابعه گفت: با توجه به اینکه مقررشده است در تمامی دانشکده‌ها کمیته مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل و هماهنگی‌ها از طریق این کمیته صورت پذیرد، رئیس و معاونین بخصوص معاونین اداری و مالی دانشکده‌ها نیز در این کمیته‌ها باید عضو باشند تا ضمن حمایت‌های لازم از این کمیته، از نزدیک در جریان کلیه امور قرار گیرند.
در بخشی از این جلسه تصاویری از فعالیت‌های صورت گرفته در مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس دانشگاه پخش شد و در ادامه میهمانان حاضر در جلسه نظرات و پیشنهاد‌ها خود را مطرح کردند. 
برگزاری معرفی رشته‌هایی که 80 سال از راه‌اندازی آنان گذشته، انتخاب شعار مناسب این مراسم، پرداختن به موضوعات شهر دانش و سلامت، دعوت از خیرین دانشگاه، نمایش کشیدن تصاویر مسئولین درگذشته دانشگاه، معرفی نوآوری‌های به ثبت رسیده در واحدها، دعوت از خانواده‌های دانشجویان و دانش‌آموختگان، تشکیل یک کارگروه مشترک بین روابط عمومی و دانش‌آموختگان، جلب همکاری کانون‌های دانش‌آموختگان ازجمله موضوعاتی که توسط شرکت‌کنندگان در این جلسه مطرح شد.
 
درج در سايت: ساره نصيري كاشاني
  • 3
  • 1
  • 4
  • 2