کانون پزشکان ورودی 1341
حضور دانش آموختگان پیشکسوت دانشگاه روی نیمکت دانشکده پزشکی پس از 51 سال
در ابتدای این مراسم که در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزارشد، دکتر بهادری رئیس دفترا رتباط با دانش آموختگان دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از این که یک بار دیگر در جمع این دانش آموختگان حضور دارد از زحمات و تلاشهای دکتر رحیمیان نماینده این گروه که همواره سعی در گردهم آوردن دوستان دوران تحصیل خود دارد تشکر کرد.
وی در ادامه اثربخشی برگزاری چنین محافلی را در حفظ و تقویت ارتباطات اجتماعی مهم عنوان کرد و افزود: یکی از مشکلاتی که ما در جامعه بسیار با آن روبرو هستیم گیسختگی اجتماعی است که بین افراد جامعه وجود دارد. شاید این گسیختگی اجتماعی و عدم وجود انسجام اجتماعی ریشه در آموزشهای دوران ابتدایی داشته باشد که دانش آموزان را با رویکرد رقابت با هم تربیت می کنند و کمتر به انجام کارهای تیمی تاکید می شود.
دکتر بهادری در بخش دیگر سخنان خود خاطر نشان کرد، از زمانی که در دفترا رتباط با دانش آموختگان دانشگاه در خدمت همکاران هستیم سعی کرده ایم تا با تشکیل جلسات همفکری و گردهمایی دانش آموختگان سالهای گذشته دانشگاه،  فاصله ای که بین دانش آموختگان دانشگاه ایجاد شده است را کمتر کنیم.
وی کمبود منابع مالی برای ایجاد این امکانات برای همه دانش آموختگان را از عمده مشکلات پیش روی این دفتر عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد با همت و همکاری دانش آموختگان دانشگاه، دفتر ارتباط با دانش آموختگان بتواند زمینه ایجاد این ارتباط را برای تمامی دانش آموختگان دانشگاه ایجاد نماید.
رئیس دفترا رتباط با دانش آموختگان دانشگاه همچنین حضور در این محافل را عاملی برای حفظ خاطرات خوش دوران تحصیل عنوان کرد و گفت: تشکیل چنین جلساتی بخش کوچکی از فعالیت های دفتر ارتباط با دانش آموختگان است و همکاران این دفتر سعی دارند با ایجاد این ارتباط بتوانند زمینه های همکاری علمی، فرهنگی و اجتماعی بیشتری بین دانشگاه و دانش آموختگان خود بخصوص کسانی که خارج از کشور بسر می برند، فراهم کند.
وی حضور و همکاری علمی تعدادی  از دانش آموختگان مقیم خارج از کشور را که عنوان استاد افتخاری با دانشگاه علوم پزشکی تهران را کسب کرده اند  را یکی دیگر از اثرات سودمند برگزاری و شرکت در این گردهمایی ها عنوان کرد و یادآور شد، اطلاع دانشگاه از وضعیت دانش آموختگان خود پس از فارغ التحصیلی به عنوان یک امتیاز مثبت در رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها مطرح است و دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز به عنوان بزرگترین دانشگاه حوزه وزارت بهداشت با تاسیس دفترارتباط با دانش آموختگان سعی بر تحقق این رسالت داشته و به عنوان میزبان پزشکان دانش آموختگان دانشگاه که هریک سهم بسزایی در مداوای بیماران کشور داشته اند به خود می بالد.
استاد بهادری در پایان سخنان خود با آرزوی ساعاتی خوش برای دانش آموختگان ورودی سال 41 دانشکده پزشکی برای تکرار ایام دانشحویی اظهارد اشت، تشکیل چنین جلسات نشان از الفت و مهربانی است که در بین شما حاکم است و امیدوارم که دانشگاه را به عنوان خانه خود بدانید و ارتباط خود را با آن قطع نکنید و اگر کمبودها و نواقصی را مشاهده می کنید برای برطرف کردن آن ما را یاری نمایید.
در ادامه این مراسم دکتر ناجی یکی از دانش آموختگان ورودی سال 41 که برای شرکت درا ین مراسم از آمریکا سفر کرده بود، ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع دوستان قدیمی خود آنهم بر سر کلاسهای درس گذشته، یادآور شد: مدت 20 سالی است که بنده حداقل سالی یکبار به ایران می آیم. شاید از دید دیگران مراجعت من به ایران دلیل شرکت در برنامه های علمی باشد ولی در حقیقت برای تأمین سلامتی خود به ایران می آیم. به نظر من کسانی که رابطه خود را با کشورشان قطع کنند از سلامتی کاملی برخوردار نیستند.
وی تقویت روحیه و سلامت روانی خود را در گروه همین سفرهای  سالانه خود به ایران دانست  و افزود: اگرچه این سفرها زمینه علمی دارند ولی همین ارتباط همیشگی باعث شده است تا از زندگی خود احساس زضایت بیشتری داشته باشم و از همه دوستانی که مرا در چنین جلساتی در کنار خود می پذیرند و در تامین این سلامتی به من کمک می کنند تشکر و سپاسگزاری می کنم.
دربخش دیگری ازاین مراسم دکتر رحیمیان نماینده این گروه از دانش آموختگان از سابقه تشکیل جلسات گردهمایی اختصاصی از 20 سال قبل خبر داد و افزود، به دلیل تقاضای دوستان برای برگزاری مراسمی بزرگتر با حضور همکلاسها و به همراه خانواده های آنان موفق شدیم اولین گردهمایی را در سال 88 با همکاری استاد بهادری رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان و همکاران ایشان در این دفتر در موزه ملی تاریخ علوم پزشکی برگزار کنیم و شبی به یادماندنی برای شما و خانواده هایتان رقم بزنیم. 
وی ادامه داد: با جلساتی که با همکاران دفتر ارتباط با دانش آموختگان برای تشکیل دومین گردهمایی داشتیم پیشنهاد برگزاری تور دانشکده پزشکی از سوی این دفتر ارایه شد که با مشورت با دوستان مورد موافقت قرار گرفت و امروز خوشحالیم که در خدمت شما برای دیداری دوباره از کلاسهای درس دانشکده پزشکی هستیم.
دکتر رحیمیان در پایان سخنان خود گفت: با همکاری دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه و دانشکده پزشکی برنامه هایی تدارک دیده شده است که شامل بازدید از تالار تشریح، سالن آناتومی کلاسهای درس و محوطه دانشکده، گرفتن عکس یادگاری مقابل سر در دانشکده پزشکی و پذیرایی از میهمانان به صرف ناهار خواهد بود.
این گزارش حاکیست، حضور دانش آموختگان ورودی 41 دانشکده پزشکی در کلاسهای درس و پشت نیمکتهای کلاس موجب شد تا همگی گذران عمر خود را فراموش کرده و خاطرات دوران دانشجویی و استادان گذشته خود را همچون خاطراتی که هنوز گرد زمان روی آن ننشسته برای یکدیگر بازگو کنند.
لازم به توضیح است که تعدادی از این دانش آموختگان از سایر شهرها ازجمله، تبریز، گیلان، مازندران، کرج، یزد و ... برای شرکت در این مراسم عزیمت کرده بودند که از سوی دفتر ارتباط با دانش آموختگان نشان دانش آموختگی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و هدایایی به رسم یادبود به آنان اهداء شد.
نظر شما :
captcha