روز ولایت مبارک توصیه های بهداشتی در مبارزه با کرونا کرونا را جدی بگیریم مدافعان سلامت وطن مدافعان سلامت وطن مدافعان سلامت وطن دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشکده پزشکی 1319 تاسیس بنیاد استاد بهادری جشن فارغ التحصیلی قرائت سوگندنامه دانشجویان گردهمایی هم اندیشی تعهد حرفه ای تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا دفتر ارتباط با دانش آموختگان
روز ولایت مبارک
توصیه های بهداشتی در مبارزه با کرونا
کرونا را جدی بگیریم
مدافعان سلامت وطن
مدافعان سلامت وطن
مدافعان سلامت وطن
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
دانشکده پزشکی 1319
تاسیس بنیاد استاد بهادری
جشن فارغ التحصیلی
قرائت سوگندنامه دانشجویان
گردهمایی
هم اندیشی تعهد حرفه ای
تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه
افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
 • روش تهیه و دوخت ماسک در منزل
 • گفتگو با دكتر خسرو صادق نيت رئيس مجتمع بيمارستاني
 • گفتگو با دکتر مینو محرز در خصوص کرونا ویروس
 • نحوه صحیح شستن دستها
بيمارستان سينا بار ديگر چهره اي ماندگار از گروه پزشكي را در پرونده خود به ثبت رساند ؛ چهره اي كه در كنار بار عظيم تجربه از نمونه هاي بارز اخلاق و منش پزشكي به شمار مي ايد.

به گزارش روابط عمومي بيمارستان سينا: بيمارستان سينا بار ديگر افتخار حضور چهره اي ماندگار از گروه پزشكي را در پرونده خود به ثبت رساند ؛ چهره اي كه در كنار بار عظيم تجربه از نمونه هاي اخلاق و منش پزشكي به شمار مي ايد.  دكتر عبدالرسول مهرساي  از اساتيد و متخصصان اورولوژيست دانشگاه علوم پزشكي تهران و بيمارستان سينا؛ امسال  به عنوان چهره ماندگار شهر بوشهر معرفي شد . 
زندگي اين استاد فرهيخته چون همه به سادگي آغاز گرديد و خاطره اولين نگاه وي به دنيا باز مي گردد به  يكي از شهرهاي زيباي جنوب كشور؛ شهرتاريخي  بوشهر و سال 1330؛ اولين روز تير ماه سال 1330 .
اين موضوع مجال گفتگوي ما را با اين استاد فرهيخته  بيمارستان سينا باز كرد.

1-    استاد ضمن تشكر از وقتي كه در اختيار ما گذاشته ايد . لطفا خودتان را براي آشنايي بيشتر خوانندگان ما معرفي نماييد .
من دكتر مهرساي هستم متولد تير ماه 1330 و دوره ابتدايي و دبيرستان را در شهر بوشهر گذراندم به دانشگاه اهواز و دانشگاه پزشكي راه پيدا كردم و دوره باليني را نيزدر دانشگاه شهداي تجريش گذراندم . اين زمان مصادف شد با انقلاب و بعد از يكسال سربازي به بيمارستان سينا  و دانشگاه علوم پزشكي تهران آمدم و در رشته ارولوژي رزيدنتي خود را شروع كردم در سال 62 دوره رزيدنتي من به اتمام رسيد و تخصص خود را گرفتم اين زمان مصادف شد با مسافرت دكتر پورمند به امريكا ايشان استاد من هستند و من به طور ضمني و موقت مسئول بخش ميزراه 2 شدم و در سال 64  نيز مسئوليت بيمارستان سينا بر عهده من گذاشته شد و تا سال 68 رياست بيمارستان را عهده دار بودم . اين زمان مصادف بود با دوران جنگ كه به علت سختي هاي دوران جنگ ما موفق به انجام كارهاي عمراني در بيمارستان  نشديم اما از نظر كار علمي برگزاري كنگره ساليانه اين سينا بود كه بعد از من نيز اجرا گرديد.

2-    دكتر ظاهرا بيشتر ين برنامه شمامصادف با جنگ بوده ؛ از خاطرات جنگ و فعاليتهايي كه در بيمارستان سينا  انجام شده هم صحبتي مي كنيد؟ 
 در همان سال هاي جنگ بازسازي ساختمان جديد بيمارستان سينا زده شد . در ايامي كه تهران بمباران مي شد كه ما آمبولانس هاي تهران را جمع كرديم وبيماران را به ساختمان جديد انتقال داديم .آن زمان ساختمان در اختيار وزارت  آموزش و پرورش بود و الته به سختي توانستيم با كاركنان مستقر در محل كنار بياييم و اين  مسئله شروعي بود براي واگذاري  ساختمان به  بيمارستان.
سال 68 به آلمان سفر كردم يكسالي در دانشگاه مكث و دانشگاه هانوفر دوره هاي  سرطان هاي دستگاه ادراري – ناتواني جنسي و دستگاه سنگ شكن را گذراندم و به ايران بازگشتم و بعد از آن كارم را در بخش ميزراه دو شروع كردم . در آن زماني مدتي مسئوليت روابط بين الملل دانشگاه را بر عهده داشتم و در دوره اي هم به معاونت آموزشي دانشكده پيرا پزشكي منسوب شدم.  بعد از آن مركز تحقيقات ارولوژي را راه اندازي كرديم  كه تا به امروز به عنوان معاون پژوهشي مركز تحقيقات ارولوژي در آن مشغول به كار هستم.

3-    دكتر مهرساي از خاطرات دوران كودكي ، فضاي  شهرو تحصيلات خود تعريف مي كنيد ؟
دوران كودكي من در شهر بوشهر گذشت البته د رحال حاضر شهر بوشهر بسيار تغيير كرده است د رآن زمان امكانات كم بود و هوا بسيار گرم بود و از نظر آموزشي هم در سطح بالايي قرار نداشت و ما مجبور بوديم خودمان جبران اين كمبود اموزشي را بكنيم از دوران كودكي خاطرات زيادي دارم اما يكي از اين خاطرات مربوط به مدرسه رفتن من مي شود؛ پنج سال ونيم سن داشتم كه مادرم دست مرا گرفت و به مدرسه برد، من را قبول نمي كردند و مي گفتند هنوز كوچك است خلاصه به اصرار مرا ثبت نام كردند و لي وقتي  مادرم رفت دنبالش گريه كردم و به هر حال تا اتمام دوران دبستان در همان مدرسه بودم.

4-    استاد شما به عنوان چهره ماندگار شهر بوشهر برگزيده شده ايد در اين مورد توضيح بيشتر مي دهيد؟
من در واقع د راين رابطه انتظاري نداشتم چرا كه در شهر بوشهر افرادي هستند كه از من نخبه تر و با ارزش ترند اما به هر حال يك روز از شوراي شهر بوشهر با من تماس گرفتند وخواستند كه من عكس خودم را براي آنها ارسال كنم و بعد اعلام كردند كه من به عنوان چهره ماندگار شهر بوشهر انتخاب شده ام و در روز 18 اسفند ماه كه اين روز به نام روز بوشهر و روز خليج فارس نامگذاري شده؛  من را به همراه چند تن از دوستان كه در رشته هاي مختلف مشغول به كار هستند به عنوان چهره ماندگار شهر معرفي كردند.

5-    دكتر شما علت  انتخاب خود را به عنوان چهره ماندگار در چه مي دانيد؟
من تنها سعي كردم به همشهري هاي خود تا جايي كه امكان دارد كمك كنم به اين خاطر كه همشهريهاي من به اميد دستگيري و رفع مشكلاتشان به ما مراجعه مي كنند و يكي از انگيزه هاي من براي تحصيل در طب خدمت رساني و كمك به هموطنان و همشهري هايم بود و به همين دليل من را به عنوان چهره ماندگارانتخاب كردند.

6-    استاد از فعاليت ها و افتخاراتي كه  تاكنون كسب نموده ايد بگوييد.
فعاليتهاي انجام گرفته فراوان است و تمام اين فعاليتها زير نظر دكتر پورمند انجام گرفته و ما هر چه كه داريم مديون دكتر پورمند هستيم.  ايشان در واقع بخش را راه اندازي كردند و من افتخار داشتم كه در خدمتشان باشم  از افتخارات ما 1600 عمل موفقيت آميز پيوند كليه است و راه اندازي بخش كاداف يا بخش استفاده از مرگ مغزي كه در خدمت آقاي دكتر در جلسات خارجي آن شركت كردم و مقالاتي هم نوشته شده كه علاقمندان مي توانند در اينترنت سرچ كنند .
 از بزرگترين افتخارات من اين است كه در بيمارستان سينا هستم و از شاگران دكتر پورمند و دكتر مرحوم محمود جهرمي و در واقع ما ميراث دار بزرگاني چون دكتر لقمان الملك و دكتر محمود جهرمي هستم .

7-    دكتر  مهرساي مي خواستم تعريف شما را در موردچهره ماندگار بدانم .
البته چهره ماندگار صفتي نيست كه اطلاق شود و بعد تمام شود ، بلكه صفتي و لغتي است سنگين كه فرد بايد سعي كند از نظر اخلاقي و از نظر علمي سرمشق براي ديگران باشد. به عبارتي مي توانيم بگوييم چهره ماندگار در واقع تشكري است نسب به كسي كه بدون چشم داشت به مردم خدمت مي كند و با صرف وقت خود در زمينه اجراي  فعاليتهاي علمي وتحقيق و پژوهش علمي باعث سرافرازي كشور خود شوند .  

8-    با توجه به اينكه شما از اساتيد بزرگوار و پيشكسوت بيمارستان  مي باشيد؛ خاطره يا نظري در مورد اين بيمارستان  داريد ؟ و اگر بخواهيد بيمارستان را در يك جمله معرفي نماييد چه مي گوييد.
بيمارستان سينا از قديم الايام اميد مردم و بيماراني بوده است كه از بضاعت مالي كمي برخوردار بودند و از هر جا كه نا اميد مي شدند به بيمارستان سينا مراجعه مي كردند در اينجا سالهايي بود كه بيماراني با كمبود تغذيه مراجعه مي كردند در اينجا درمان مي شدند تغذيه مي شدند و در اخر كمك مالي مي گرفتند و مي رفتند و هنوز هم بيمارستان سينا اميد مردم مي باشد و بيمارستان سينا اولين بيمارستاني است كه در ايران ساخته شد و كانون درمان و كانون پرورش پزشك هاي مختلف است كه امروزه در سرتاسر كشور مشغول خدمت اند و اين از افتخارات بيمارستان سينا است  و در يك جمله بيمارستان سينا اميد درمان بيماراني است كه از توان مالي كمي برخوردارند و اميد درمان مردم است.

9-    در پايان اگر صحبتي داريد بفرماييد؟
من تشكر مي كنم از همه عزيزاني كه با ما كار مي كنند مدير مركز خانم حيدري و خانم دكتر دهقاني و كليه همكاراني كه اينجا با ما كار مي كنند و با تشكر فراوان از لطف آقاي دكتر پورمند كه در خدمت به مردم  دست ما را بازگذاشتند، بيمارستان سينا مديون آقاي دكتر پورمند است .

گزارشگر: صدرا

 • کانون پزشکان ورودی 1336
 • کانون پزشکان ورودی 1341
 • کانون پزشکان ورودی 1338
 • کانون پزشکان ورودی 1361
 • کانون پزشکان ورودی 63
 • کانون پزشکان ورودی 1365
 • کانون پزشکان ورودی 1364
 • کانون پزشکان ورودی 1367
 • كانون پزشكان ورودی 1370
 • کانون متخصصین پوست
 • کانون دانش آموختگان	داروسازی ورودی 1361
 • کانون دانش آموختگان داروسازی ورودی 1350
 • کانون دانش آموختگان ورودی 61 بهداشت عمومی و بهداشت