ماه رمضان ماه غفران مبارک هفتمین جشن یکپارچه دانش آموختگان دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشکده پزشکی 1319 تاسیس بنیاد استاد بهادری جشن فارغ التحصیلی قرائت سوگندنامه دانشجویان گردهمایی کنگره دکتر یلدا هم اندیشی تعهد حرفه ای تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه دفتر دانش آموختگان شعبه استان مازندران افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا دفتر ارتباط با دانش آموختگان
ماه رمضان ماه غفران مبارک
هفتمین جشن یکپارچه دانش آموختگان
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
دانشکده پزشکی 1319
تاسیس بنیاد استاد بهادری
جشن فارغ التحصیلی
قرائت سوگندنامه دانشجویان
گردهمایی
کنگره دکتر یلدا
هم اندیشی تعهد حرفه ای
تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه
دفتر دانش آموختگان شعبه استان مازندران
افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
 • هفتمین جشن یکپارچه
کد : 75-7982      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ جمعه ۱۶ تير   آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۸ تير    تعداد بازدید : 347
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این‌که اساس کار فارغ‌التحصیلان علوم پزشکی تعهد حرفه‌ای است ، گفت: تعهد داریم منافع جامعه را به منافع خودمان الویت دهیم و همکارانی که از این تفکر فاصله گرفتند نتوانسته‌ اند وظیفه خود را انجام دهند.

ششمین جشن دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران عصر روز پنجشنبه 15 تیرماه 96 با حضور مسئولان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه و جمعی از نخبگان و صاحب نظران حوزه بهداشت و درمان در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار شد.

دکتر جعفریان ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران طی سخنانی در این مراسم نسبت به توفیق چهارمین بار شرکت در جشن یکپارچه دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران ابراز خرسندی کرد و خطاب به دانش آموختگان این مرکز علمی گفت: از این‌که دانشگاه علوم پزشکی تهران را به‌عنوان محل تحصیل خود انتخاب کردید و این دانشگاه میزبان استعدادهایی چون شما بود، خوشحال هستم.

وی اظهار داشت: امروز دانش آموختگان از دانشگاهی فارغ‌التحصیل شدید که سابقه‌ای ۸۰ ساله با عنوان دانشگاه و ۱۶۰ ساله از زمانی که نام دارالفنون داشت و در طول این مدت بیش از ۸۵ هزار فارغ‌التحصیل داشته است و امروز نیز شما به خانواده فارغ‌التحصیلان این مرکز علمی وارد شدید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: قبول دارم در این مرکز علمی محدودیت‌هایی وجود دارد از نظر فضای مناسب و ساختمان های محل تحصیل و گاهی فضای مناسب برای مطالعه و تحقیق نبوده است اما امتیاز ویژه‌ای که سبب انتخاب این دانشگاه برای تحصیل توسط شما بوده است منشی (manesh) است که از دانشگاه با خودمان می بریم.و دلیل اصلی انتخاب ما منش اساتید و دانشجویان این مرکز آموزشی است.

*هیچ افتخاری بالاتر از حضور در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی برای من وجود ندارد / اساس کار فارغ‌التحصیلان علوم پزشکی تعهد حرفه‌ای است

وی عنوان کرد: بنده خوشحالم که تمام مقاطع تحصیلی‌ام را در این دانشگاه گذرانده‌ام و هم‌اکنون در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول تدریس هستم و هیچ افتخاری بالاتر از حضور در هیئت علمی این دانشگاه برای من وجود ندارد.

جعفریان متذکر شد: اساس کار ما به‌عنوان پزشک و فارغ التحصیلان این حوزه، تعهد حرفه‌ای است، و بدون تعهد حرفه‌ای موضوعیت حرفه ما به‌صورت چیزی که اکنون در جامعه است وجود نخواهد داشت.

*تعهد ما اولیت داشتن منافع جامعه نسبت به منافع خودمان است 

وی بیان داشت: ما تعهد داریم منافع جامعه را به منافع خودمان الویت دهیم و همکارانی که از این تفکر فاصله گرفتند نتوانسته‌ اند وظیفه خود را انجام دهند.
ما باید تمام منافع صنفی و شخص خودمان را در الویت های بعدی قرار دهیم و این کار را به عنوان مبنا کار در نظر بگیریم. و هر مصلحتی بجز سلامت جامعه و مردم در مرتبه ثانویه هستند.

وی در ادامه خطاب به فارغ‌التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی توصیه کرد: از مقاطع زندگیتان استفاده کنید، زمان به سرعت می‌گذرد و این را در سال‌های آینده متوجه خواهید شد، ارزشمندترین نعمت بدون منت خداوند، عمر ماست، باید به تمام ابعاد زندگی (خانواده، کار و تحصیل) به اندازه اهمیت آن، توجه کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: به‌عنوان فارغ التحصیلان دانشگاه تهران از شما انتظار می‌رود تاثیرگذار باشید، و من ایمان دارم کشور ایران عزیزمان هم امکان و هم لیاقت این را دارد که در حوزه بهداشت و سلامت در بهترین جایگاه‌ها باشد و این مهم فقط با دو شرط به‌دست می‌آید.

وی در تبیین این دو شرط خاطرنشان کرد: باید همواره اقشار مختلف جامعه به‌ویژه تحصیل‌کرده‌ها به دو مسئله تفکر و اخلاق بپردازند. ما باید قبل از انجام هر کار تفکر داشته باشیم تا بتوانیم بهترین روش برای انجام کارها را انتخاب کنیم و بی‌تردید بدون اخلاق، تفکر می‌تواند از مسیر خود منحرف شود و با توجه و رعایت اخلاق، می‌توانیم به جامعه ایده‌آل برسیم.

نظر شما :
captcha
 • کانون پزشکان ورودی 1336
 • کانون پزشکان ورودی 1341
 • کانون پزشکان ورودی 1338
 • کانون پزشکان ورودی 1361
 • کانون پزشکان ورودی 63
 • کانون پزشکان ورودی 1365
 • کانون پزشکان ورودی 1364
 • کانون پزشکان ورودی 1367
 • كانون پزشكان ورودی 1370
 • کانون متخصصین پوست
 • کانون دانش آموختگان	داروسازی ورودی 1361
 • کانون دانش آموختگان داروسازی ورودی 1350
 • کانون دانش آموختگان ورودی 61 بهداشت عمومی و بهداشت