دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشکده پزشکی 1319 تاسیس بنیاد استاد بهادری جشن فارغ التحصیلی قرائت سوگندنامه دانشجویان گردهمایی کنگره دکتر یلدا هم اندیشی تعهد حرفه ای تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا دفتر ارتباط با دانش آموختگان
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
دانشکده پزشکی 1319
تاسیس بنیاد استاد بهادری
جشن فارغ التحصیلی
قرائت سوگندنامه دانشجویان
گردهمایی
کنگره دکتر یلدا
هم اندیشی تعهد حرفه ای
تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه
افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
کد : 75-8217      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن   آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن    تعداد بازدید : 426
همزمان با سمینار سالانه انجمن جراحی پلاستیک با حضور جمعی از مسئولین و متخصصین جلاحی پلاستیک از سالها تلاش استاد پیشکسوت گروه جراحی پلاستیک دانشگاه تقدیر شد.

گالری عکس
به گزارش دفتر ارتباط با دانش آموختگان روز 5 شنبه مورخ 12/11/96 طی مراسمی در تالار بیمارستان امام خمینی (ره) از خدمات صادقانه و خالصانه دکتر محمد عابدی پور استاد پیشکسوت جراحی پلاستیک و مدیر اسبق گروه جراحی دانشگاه تقدیر شد.

این مراسم پرشکوه با حضور دکتر فاضل رئیس سازمان نظام پزشکی، دکتر نفیسی رئیس دانشکده پزشکی، معاونین رئیس و جمعی از استادان مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، خانواده، شاگردان و دوستداران دکتر عابدی پور همزمان با سمینار سالانه انجمن جراحی پلاستیک و به همت دپارتمان جراحی پلاستکی بیمارستان امام خمینی، انجمن جراحی پلاستیک و دفتر ارتباط با دانش آموختگان برگزار شد.

اشاره کرد و در ادامه این مراسم آقایان دکتر کلانتر، دکتر نفیسی، دکتر فاضل، دکتر باطنی از دیگر سخنرانان این مراسم بودند و از دیگر برنامه های این مراسم پخش کلیپ تصویری از دکتر ظفرقندی رئیس بخش جراحی بیمارستان امام خمینی (ره) و پخش کلیپی بسیار زیبا از صحبت های شاگردان و همکاران دکتر عابدی پور در خصوص سال ها کار و تجربه در جوار ایشان و بیان خاطرات بسیار زیبای آن دوران در این مراسم بود.

در ابتدای این مراسم دکتر رزم پا مسئول دفتر ارتباط با دانش آموختگان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)  ضمن خیر مقدم به حاضرین در مراسم به تشریح فعالیت های دفتر ارتباط با دانش آموختگان مجتمع بیمارستان امام خمینی (ره)  پرداخت و گفت: دفتر ارتباط با دانش آموختگان این مجتمع از دو سال پیش و به همت استاد مسلم بهادری تشکیل و در راستای برنامه های دفتر ستادی به منظور تجلیل و تکریم پیشکسوتان ازجمله، استاد عقیقی، استادان گروه داخلی، دکتر عابدی پور و زنده یاد دکتر خردپیر مراسم نکوداشت هایی برگزار نموده است.وی تاکید کرد محتوای این گونه مراسم یادآوری خدمات ارزشمند این اساتید و معرفی الگوهای عملی اخلاق پزشکی است و هدف معرفی الگوهای اخلاقی و پزشکی به جامعه و خصوص نسل جوان است مخصوصاً در این دوره که به هرحال پزشکی مملکت تحت حجمه ی قضاوت های نامنصفانه است.

دکتر رزم پا یادآور شد، وقتی الگوهای خودمان را معرفی می کنیم باعث می شود نسل جوان مسیر صحیح را راحتر انتخاب کرده و در این مسیر گام بردارند و بنده امیدوارم ما نیز بتوانیم مسیر افرادی همچون دکتر عابدی پور را ادامه بدهیم و در این مسیر گام برداریم.

در بخش دیگر مراسم سخنان تصویری دکتر ظفرقندی مدیر گروه جراحی دانشگاه که موفق به حضور در مراسم نشده بود پخش شد. دکتر ظفرقندی با ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم گفت:استاد عابدی پور هم به عنوان استاد گروه جراحی پلاستیک و هم به عنوان مدیر گروه جراحی زحمات زیادی برای دانشگاه در هر دو جایگاه کشیده اند که به نظرم این زحمات برای دانشگاه بسیار ماندگار و اثر بخش است.

ایشان در زمینه رشته تخصصی خودشان یعنی جراحی پلاستیک آثار ماندگاری دارند و جراحی پلاستیک دانشگاه را توسعه دادند و بدون شک این آثار به نام ایشان و یاد ایشان در دانشگاه باقی است.

مدیر گروه جراحی دانشگاه تاکید کرد، امروز اگر ما می بینیم که دانشگاه علوم‌پزشکی تهران در اکثر رشته ها از جمله گروه جراحی یک چهره روشن و اثر بخشی در کل کشور دارد یادگاری است که نسل به نسل و دست به دست گشته و یکی از افرادی که در زمینه جراحی دانشگاه چه در رشته تخصصی و چه در گروه جراحی زحمات زیادی کشیدند آقای دکتر عابدی پور بودند. من برای آقای دکتر آرزوی سلامتی دارم و امیدارم ارتباطشان با دانشگاه حفظ شده و ما نیز بتوانیم جامعه پزشکی مان را و جوانانمان را به گونه ای تربیت بکنیم که از نسل گذشته امثال آقای دکتر عابدی پور امثال آقای دکتر یلدا استفاده کنند.

دکتر کلانتر یکی دیگر از استادان جراحی پلاستیک که به نمایندگی از انجمن جراحی پلاستک در مراسم شرکت کرده بود گفت: رشته جراحی پلاستیک یکی از قدیمی ترین رشته های تخصصی و فوق تخصصی کشور است و بسیار خوشحال هستم که بگویم هسته های اولیه جراحی پلاستیک کشور در دانشگاه تهران حوالی سال 1328 شکل گرفت. زمانی که آقای دکتر حسین مهدوی جراح عمومی بیمارستان امیر اعلم برای یک دوره دوساله جراحی فک و صورت به فرانسه می روند و نزد دوفونته که از قوی ترین جراحان پلاستیک آن زمان دنیا بودند آموزش می بینند. ایشان وقتی که برگشتند بخش فک و صورت را تاسیس کردند. البته جراحی پلاستیک هنوز در آن زمان نبود تا زمانی که آقای دکتر سیروس اصانلو که از فارغ التحصیلان دانشگاه تهران بودند به خارج از کشور سفر کرده و نزد چندین  نفر ازاساتید معروف رشته جراحی پلاستیک در انگلیس و امریکا آموزش دیده و به ایران بازمی گردند و رسماً بخش جراحی پلاستیک و فک و صورت را با نیروهایی که گرد خود جمع می کنند راه اندازی می کنند. همچنین در سال 1334 رسماً انجمن جراحان پلاستیک فک و صورت ایران را نیز تاسیس و از همان زمان به آموزش و تربیت دستیار می پردازند که تعدادی از این شاگردان پایه گذار رشته جراحی پلاستیک در بخش های دیگر و بیمارستان های دیگر می شوند.

وی خاطر نشان کرد استاد عابدی پور به عنوان جانشین و نماینده استاد اصانلو کار خود را به بهترین نحو انجام دادند و پرچم جراحی پلاستیک دانشگاه تهران را به خوبی حفظ کردند و با اینکه استادان زیادی در این رشته تربیت شدند ولی ایشان همچنان رکن و جایگاه خود را به عنوان نماینده دانشگاه علوم پزشکی تهران به خوبی حفظ کردند و گروه جراحی پلاستیک و محیط علمی را سالم به دست افراد بعدی سپردند و خدا رو شکر می کنم که این رود همچنان جاری است و فارغ التحصیلان زیادی در این مسیر به جامعه خدمت رسانی می کنند.

در ادامه دکتر نفیسی رئیس دانشکده پزشکی نیز ضمن تشکر از دکتر بهادری و همکاران دفتر ارتباط با دانش آموختگان برای برگزاری این مراسم و تبریک آغاز دهه فجر و همچنین عرض تسلیت بابت چهلمین روز درگذشت دکتر یلدا، گفت: صحبت از دکتر عابدی پور باعث می شود که بنده به دوران دانشجویی بازگردم زمانی که در دهه 60 در همین بیمارستان دانشجو بودم. در آن زمان هر طرف را که نگاه می کردیم یک استاد برجسته و اسوه اخلاق مشاهده می کردیم که دانشجوهایی همچون من که مشتاق علم آموزی بودند از این افراد بهره می بردند. از یک طرف استاد یلدا، از طرفی دیگر دکتر مرشد، از سویی دیگر دکتر عابدی پور و اساتیدی که عمر خود را در این بیمارستان گذراندند. بنده خاطرم هست که همراه این اساتید دست بیماران را می گرفتم و از این بخش به آن بخش می رفتیم. در آن دوران  اساتید همیشه صبح زود در بیمارستان حاضر می شدند و به مردم خدمت می کردند. ما در این سال ها هم در زمینه آموزش و درمان کارهای بزرگی انجام داده و افراد برجسته ای را تربیت کردیم ولی چیزی که بنده کمبودش را به خوبی حس می کنم نبود افراد الگو و سرشناسی در زمینه های اخلاقی و پزشکی همچون اساتید زمان خودمان است. به نظر بنده ما به قدری درگیر روزمره گی ها شده ایم که موجب غفلت اساتید گذشته و بازنشسته شده ایم. و من به عنوان رئیس دانشکده پزشکی وظیفه خود می دانم که به این امور رسیدگی بیشتری کنم و امیدوارم این توفیق را داشته باشیم که در سال های آینده شرایط بهتری را فراهم کنیم که دانشجوهای ما بتوانند بهتر از تجارب این اساتید بهره مند شوند.

رئیس دانشکده پزشکی خاطر نشان کرد: در هر صورت چیزی که از استاد برای ما به یادگار مانده است اساتید بنامی است که در بخش حضور دارند و در جهت ارتقا و گسترش رشته پزشکی فعالیت می کنند و من واقعاً از اساتید پیشکسوتی همچون دکتر عابدی پور که این رشته را در کشور پایه گذاری کردند تشکر می کنم و امیدوارم که اساتید کنونی نیز با تأسی از اساتید پیشکسوت خود، دانشجو های بزرگی را برای جامعه تربیت کنند.

دکتر باطنی نایب رئیس انجمن جراحی پلاستیک و قائم مقام رئیس بیمارستان مهر و یکی از شاگردان گذشته استاد عابدی پور از حضور بسیاری از پزشکان بیمارستان مهر در این مراسم ابراز خرسندی کرد و افزود: همه دکتر عابدی پور را می شناسند و با اخلاق ایشان آشنا هستند و باعث افتخار بنده و تمام همکاران بنده بود که سال های زیادی را در بیمارستان مهر در خدمت دکتر عابدی پور بودیم.

وی پذیرفته شدن در گروه جراحی پلاستیک بیمارستان مهر را ناشی از محبت دکتر عابدی پور عنوان کرد و افزود: در تمام سال هایی که در خدمت ایشان بودم با بزرگواری به تمام سولات بنده پاسخ دادند و نکات مهم در جراحی پلاستیک را به بنده آموختند. من و دیگر همکاران از حضور دکتر در زمینه های کاری و علمی بارها و بارها بهره مند شدیم و بنده در خاطرم هست که بارها ایشان به من وسایل جراحی اهدا کردند و جراحان حاضر در جمع می دادند که چقدر یک جراح به وسایل جراحی حساس و علاقه مند است و این ناشی از بزرگواری دکتر عابدی پور است و درس بزرگی که من از استاد دکتر عابدی پور آموختم نحوه ارتباط با بیماران بود.

دکتر باطنی با تاکید اعتماد کامل بیماران به دکتر عابدی پور گفت: من افتخار می کنم که جامعه پزشکی و جراحی پلاستیک ایران کسی همچون دکتر عابدی پور را داشته و دارد و بنده به عنوان نماینده ای از بیمارستان مهر از دفتر ارتباط با دانش آموختگان، انجمن جراحی پلاستیک، گروه جراحی پلاستیک دانشگاه تهران که زحمت برگزاری این جلسه را کشیدند  تشکر می کنم و امیدواریم که سالیان سال در خدمت دکتر عابدی پور باشیم و همچنان از علم و ظرافت و نکته سنجی و شوخ طبعی ایشان و مصاحبتشان استفاده کرده و لذت ببریم.

 دکتر فاضل رئیس جامعه جراحان و ریاست سازمان کل نظام پزشکی کشور نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در این مراسم گرم  و صمیمانه که به منظور بزرگداشت یکی از اساتید برجسته و بنام جراحی پلاستیک تشکیل شده است، گفت: برگزاری مراسم های این چنینی که نشان دهنده بلوغ و رشد رشته در بین مردم برای قدردانی جامعه از این چنین پزشکان است، باعث می شود افرادی همچون دکتر عابدی پور که در رشته خود سرآمد و شناخته هستند بیشتر معرفی شوند

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور افزود: متاسفانه اخلاق در جامعه ما سیر نزولی دارد و ما نمی توانیم ادعا کنیم که یک جامعه اخلاقی را اداره می کنیم. پزشکان بر خلاف افراد دیگر جامعه علاوه بر اینکه حق ندارند از نظر مراتب اخلاقی سقوط کنند، بلکه باید مانع از سقوط افراد دیگر جامعه هم بشوند و سعی در برطرف کردن مشکلات اخلاقی در جامعه بشوند و معرفی افرادی همچون دکتر عابدی پور که اسوه اخلاق در جامعه هستند برای منظور بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد،  سال ها است که ایشان را می شناسم و برای این اتفاق به بقیه تبریک می گویم چون دکتر نیازی به تبریک ندارند و این کار اتفاق مبارکی است که جوانان بدانند که جامعه بینا است و اگر راه این افراد را ادامه بدهند قدردان زحمات آنها هستند و امیدوارم که سایه استاد همواره بر سر ما و جامعه پزشکی پایدار باشد.

دکتر عابدی پور نیز در این مراسم ضمن تشکر از حاضرین و برگزارکنندگان این مراسم گفت: من در خودم این شایستگی را نمی دیدم که مورد لطف دوستان قرار گیرم. اگر خدمتی برای جامعه انجام دادم وظیفه ام را انجام داده ام و همواره به این امر اعتقاد دارم که انسان باید در راه رضای خداوند کار انجام دهد که خداوند چند برابر آن را برای انسان انجام می دهند.

در ادامه متن پیام استاد بهادری توسط دکتر گتمیری قائم مقام ایشان قرائت و با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از سوی سازمان نظام پزشکی، دفتر دانش آموختگان، دانشکده پزشکی، مجتمع بیمارستانی امام خمین(ره)، دپارتمان جراحی پلاستیک مجتمع ، انجمن جراحی پلاستیک، بیمارستان مهر از خدمات ارزنده دکتر عابدی پور تقدیر شد و گرفتن عکس یادگاری نیز پایان بخش این مراسم به یادماندی بود.

نظر شما :
captcha
 • کانون پزشکان ورودی 1336
 • کانون پزشکان ورودی 1341
 • کانون پزشکان ورودی 1338
 • کانون پزشکان ورودی 1361
 • کانون پزشکان ورودی 63
 • کانون پزشکان ورودی 1365
 • کانون پزشکان ورودی 1364
 • کانون پزشکان ورودی 1367
 • كانون پزشكان ورودی 1370
 • کانون متخصصین پوست
 • کانون دانش آموختگان	داروسازی ورودی 1361
 • کانون دانش آموختگان داروسازی ورودی 1350
 • کانون دانش آموختگان ورودی 61 بهداشت عمومی و بهداشت