دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشکده پزشکی 1319 تاسیس بنیاد استاد بهادری جشن فارغ التحصیلی قرائت سوگندنامه دانشجویان گردهمایی کنگره دکتر یلدا هم اندیشی تعهد حرفه ای تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا دفتر ارتباط با دانش آموختگان
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
دانشکده پزشکی 1319
تاسیس بنیاد استاد بهادری
جشن فارغ التحصیلی
قرائت سوگندنامه دانشجویان
گردهمایی
کنگره دکتر یلدا
هم اندیشی تعهد حرفه ای
تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه
افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
کد : 75-8267      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ ارديبهشت   آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ ارديبهشت    تعداد بازدید : 201
جمعی از دانش آموختگان ورودی سال 67 پزشکی به مناسبت سی امین سال ورود به دانشکده پزشکی گردهم آمده و با حضور استادان پیشین خود لحظات با هم بودن را تکرار کردند.
گالری عکس
به گزارش دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه، جمعی از دانش آموختگان پزشكي ورودي 67 دانشگاه سی امین سال ورود خود به دانشکده پزشکی را در یک روز بهاری دل انگیز در تالار ابن سینا به همراه خانواده خود به دور هم گرد آمده و ساعاتی از روز پنج شنبه  سیزدهم اردیبهشت ماه 1397 را به مرور خاطرات سخت اما شیرین دوران تحصیل خود پرداختند.
در ابتدای این مراسم که با حضور دکتر بهادری رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان، دکتر حسابی رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشکده پزشکی، دکتر قدیمی، دکتر قارونی، دکتر پاسالار برگزار شده بود، دکتر توکلی نماینده این دوره از دانش آموختگان، ضمن تقدیر از حضار شرکت کننده در این مراسم، از دفتر ارتباط با دانش آموختگان بخصوص استاد بهادری که در برگزاری این مراسم با شکوه همراهی کردند تشکر کرد. وی همچنین خاطر نشان کرد، حضور در تالار ابن سینا برای ما یادآور خاطرات زیادی است و یکی از بهترین و ماندگارترین خاطرات مراسم جشن فارغ التحصیلی ماست که قسم نامه پزشکی را با همراهی استاد حسابی خواندیم. 
دکتر توکلی با تشکر از استادان حاضر در مراسم گفت، کلاس درس همه اساتید دوران تحصیل هر لحظه اش برای ما آموزنده بود و همه آن آموزشها در ذهن و خاطره ما به جا مانده است. 
دکتر بهادری نیز ضمن تشکر از دکتر توکلی به خاطر همتی که هر سال برای جمع کردن دوستان دورهم کشیده اند گفت: 30 سال است که شما وارد عرصه پزشکی شده اید و در محضر استادان برجسته دانشگاه با این حرفه مقدس آشنا شده اید. دانشگاه تهران متعلق به شما فارغ التحصیلان این دانشگاه است فارغ التحصیلانی که در داخل و خارج از کشور به خدمت رسانی به مردم مشغولند و عده ای از این فارغ التحصیلان هم جمع شماست و امروز  افتخار دارم که امروز در جمع عده ای از پزشکان فارغ التحصیل دانشگاه هستیم. 
وی یادآور شد دانشگاه علوم پزشکی تهران ده ها هزار فارغ التحصیل دارد و یکی از اتفاقات خوب در دانشگاه این است که با تاسیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان سعی شده مشخصات و آدرس این افراد برای ارتباط بیشتر با دانشگاه جمع آوری شود. 
در ادامه دکتر بهادری با اشاره به کمبود نیروی پزشک در سالهای گذشته افزود: این دانشگاه مادر نقش بسزایی در پیشرفت علم پزشکی و تربیت پزشکان در این کشور داشته است و هنوز هم بهترین دانشگاه کشور است، بهترین اساتید را دارد و بهترین دانشجویان را تربیت می کند. دانش آموختگان این دانشگاه گنجینه هایی هستند که از زمان تاسیس دانشگاه تاکنون خدمات بسیاری به جامعه ارایه کرده و جای خود را به افراد جدید داده اند. 
وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره استادان پیشکسوت دانشگاه گفت: خدا را شاکر هستم که با همت همکاران دفتر ارتباط با دانش آموختگان توانسته ایم در جهت اهداف این دفتر کارهای بزرگی انجام دهیم و شاهد گردهمایی گروه های مختلف فارغ التحصیل به این گونه در کنار هم باشیم. 
دکتر بهادری علم پزشکی را یک علم اجتماعی نام برد و افزود: همه پزشکان این مرز و بوم وارثان ابوعلی سینا هستند و همه سعی کرده اند بیش از پیش هم به جامعه خدمت رسانی کرده و هم پزشکان توانمندی نیز تربیت نمایند. 
وی یادآور شد: تاکنون این دفتر با حمایت های مالی مسئولین دانشگاه برنامه هایی را برای دانش آموختگان داشته است ولی با یک تاسیس بنیاد به دنبال این هستیم که برای برنامه هایی که در پیش داریم از حمایت های مالی و معنوی دانش آموختگان نیز بیشتر بهره مند شویم. 
دکتر حسابی استاد پیشکسوت گروه جراحی دانشگاه نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در چنین جمعی وظیفه هر استاد و معلمی دانست که در هر جمعی که حضور پیدا می کنند در خصوص مسایل و مشکلات جامعه صحبت کند و از آنجا که امروز که با بحران بی آبی مواجه هستیم بر خود لازم می دانم که این موضوع و خطری که جامعه را تهدید می کند را به همه گوشزد کنم.
وی درا دامه با اشاره به تاثیری که تکنولوژی بر زندگی بشر داشته یادآور شد: به علت فراگیر شدن آن در بین پزشکان علم معاینه و روش های سنتی دارد به فراموشی سپرده می شود. البته تکنولوژی خوب و پسندیده است در صورتی که در خدمت انسان باشد نه اینکه انسان در خدمت تکنولوژی باشد. باید این علم مکمل معاینه و روش های کلینیک باشد نه جایگزینی برای آن باشد. در معاینه بیمار باید از حواس پنجگانه ای خداوند به ما داده است استفاده شود.
دکتر حسابی یاد و خاطره استادان خود را سبب خرسندی دانست و افزود: هنوز هم که هنوز است پژواک صدای بسیاری از استادان از دیوارهای ساختمان دانشکده شنیده می شود و خدا را شاکر هستم که گام های بزرگری که آن اساتید برداشتند توانستیم دنباله رو آنان باشیم.

وی خاطر نشان کرد دوران بازنشستگی یک پزشک نباید به قطع همکاری منجر شود و همواره باید سعی کرد تجربه و دانش خود را به نسل های بعدی منتقل کرد. من بیش از 50 سال است که در خدمت مطبوعات پزشکی هستم و سعی کرده ام آنچه که می دانم به دیگران هم منتقل نمایم. ولی همیشه گفته و می گویم: هیچ اگر سایه پذیرد منم آن سایه هیچ.
دکتر قارونی استاد محبوب و پیشکسوت دانشگاه نیز پس از بیان طنزگونه 7 شرح عشق در طول زندگی یک پزشک در خصوص جایگاه معلم گفت: معلم همچون فرد یاری رسانی است که در کنار رود ایستاده و دست شاگردانش را می گیرد و از رود رد می کند تا این شاگردان مسیر خود را ادامه داده و به قله های موفقیت برسند و وقتی که به درجات عالی می رسند و به پست سر خود نگاه می کنند می بینند که هنوز معلم خود در کنار آن رود در حال گرفتن دست شاگردان است.
در ادامه این مراسم دکتر قدیمی از دیگر اساتید برجسته دانشگاه نیز با اشاره به اهمیت پزشکی بالینی و خطر از بین رفتن روش معاینه سنتی گفت: شالوده رشته پزشکی را روش بالینی تشکیل داده است و اگر به این روش اهمیت ویژه داده نشود هیچ کس نمی تواند یک تکنسین خوبی بشود و این بی توجهی می تواند تبدیل به یک ضایعه ی بزرگی برای جامعه پزشکی شود.
 وی سلامتی لازمه شادی و شادی را عامل پیشرفت و موفقیت دانست و خاطر نشان کرد: سطح علمی دانش آموختگان دانشگاه تهران نسبت به دانشگاه های منطقه به قدری بالاست که وقتی دانش آموختگان وارد عرصه های آموزش پزشکی بین المللی می شوند کمتر با مشکل مواجه بوده و همراهی در مجامع بین المللی برایشان دشوار نیست.
خانم دکتر پاسالار ضمن تشکر از اینکه به این مراسم دعوت شدند به بیان خاطره ای از دکتر ملک نیا استاد خود پرداخت که ایشان همیشه به شاگردان خود متذکر می شدند. اینکه اگر درمیان تدریس کسی سوالی پرسید و مجبور شدی که فاصله بین صحبت هایت بیندازی، هر کاری که لازم است انجام بدهی و به رشته کلام خود بازگردی، دیگر اینکه به تو پول می دهند که مطلب را جا بیاندازی نه اینکه تنها بیان کرده و رها کنی. مهم ترین نکته این بود که زمانی که دانشجوی 18 ساله ای بر سرکلاست نشست و به چشم دانشجو نگاه نکن و تمام قد به پای او بایست چون این دانشجو الآن دانشجو است ولی چند سال بعد  از همکاران تو به حساب می آید و الآن بنده صحت صحبت استادم پی بردم و خواستم این نکته را به شما هم متذکر شوم.
در پایان این مراسم دکتر حلب چی ضمن تشکر از دفتر ارتباط با دانش آموختگان و دوستان هم گروهی خود برای برگزاری این مراسم به چند نکته در خصوص مشکلاتی در زمینه دانشجویی وجود دارد پرداخت.
وی گفت: در دانشگاه های خارج از کشور مرسوم است که بخش های از هزینه دانشگاه بخصوص در حوزه دانشجویی توسط دانش آموختگان آن دانشگاه تامین می شود. 
معاون دانشجویی دانشگاه دانش آموختگان هر دانشگاه را بزرگترین حامی آنر دانشگاه نام برد و ابراز امیدواری کرد بنیادی که در مجموعه دفتر ارتباط با دانش آموختگان تاسیس شده است بتواند در جذب حمایت های مالی دانش آموختگان گامهای موثری بردارد.  
وی فرهنگ خیرین را در کشور فرهنگی پسندیده عنوان کرد و خاطر نشان کرد بیشترین حمایت هایی که توسط خیرین به دانشگاه می شود در زمینه ساختن خانه بهداشت، خرید تجهیزات ومسائلی از این دست بوده و بحث حمایت های دانشجویان غفلت گردیده است در حالیکه باتوجه به شرایط اقتصادی جامعه ما، دانشجویانی را داریم که  دچار محدودیت های زیادی شده اند و به دلیل مشکلات مالی درخواست هایی برای دریافت حمایت مالی در طول تحصیل داشته اند که به نظر می رسد دانش آموختگان دانشگاه بهترین حامی برای این دانشجویان هستند چرا که بهتر از هر کس دیگر شرایط این دانشجویان را درک می کنند.
بازدید از بخش های مختلف دانشکده بخصوص سالن آناتومی و تشریح دانشکده پزشکی، پخش ویدئوکلیپ هایی از تصاویر دوران دانشجویی و پس از فارغ التحصیلی و همچنین مجموعه تصاویری از گردهمایی های برگزار شده از برنامه های این مراسم بود و پایان بخش این مراسم نیز برش کیک 30 امین سال ورود به دانشکده پزشکی و  گرفتن عکس یادگاری و صرف ناهار در سلف دانشجویی بود.
 
نظر شما :
captcha
 • کانون پزشکان ورودی 1336
 • کانون پزشکان ورودی 1341
 • کانون پزشکان ورودی 1338
 • کانون پزشکان ورودی 1361
 • کانون پزشکان ورودی 63
 • کانون پزشکان ورودی 1365
 • کانون پزشکان ورودی 1364
 • کانون پزشکان ورودی 1367
 • كانون پزشكان ورودی 1370
 • کانون متخصصین پوست
 • کانون دانش آموختگان	داروسازی ورودی 1361
 • کانون دانش آموختگان داروسازی ورودی 1350
 • کانون دانش آموختگان ورودی 61 بهداشت عمومی و بهداشت