روز ولایت مبارک توصیه های بهداشتی در مبارزه با کرونا کرونا را جدی بگیریم مدافعان سلامت وطن مدافعان سلامت وطن مدافعان سلامت وطن دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشکده پزشکی 1319 تاسیس بنیاد استاد بهادری جشن فارغ التحصیلی قرائت سوگندنامه دانشجویان گردهمایی هم اندیشی تعهد حرفه ای تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا دفتر ارتباط با دانش آموختگان
روز ولایت مبارک
توصیه های بهداشتی در مبارزه با کرونا
کرونا را جدی بگیریم
مدافعان سلامت وطن
مدافعان سلامت وطن
مدافعان سلامت وطن
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
دانشکده پزشکی 1319
تاسیس بنیاد استاد بهادری
جشن فارغ التحصیلی
قرائت سوگندنامه دانشجویان
گردهمایی
هم اندیشی تعهد حرفه ای
تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه
افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
 • روش تهیه و دوخت ماسک در منزل
 • گفتگو با دكتر خسرو صادق نيت رئيس مجتمع بيمارستاني
 • گفتگو با دکتر مینو محرز در خصوص کرونا ویروس
 • نحوه صحیح شستن دستها
کد : 75-8483      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد   آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸ دوشنبه ۳ تير    تعداد بازدید : 402
در نشستی صمیمی، نمایندگان دفاتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه در استانهای فارس و زنجان احكام خود را از استاد بهادری دریافت کردند.
 
در این نشست که 21 خرداد 98 در دفتر ارتباط دانش آموختگان دانشگاه برگزار شد، ابتدا دکتر سید احمدیان دبیر دفتر با اشاره به روند تشکیل این دفتر در ستاد دانشگاه و دانشکده های تحت پوشش،  در خصوص فعالیتهای اجرایی از جمله برگزاری جشن های فارغ التحصیلی دانشجویان، برگزاری نکوداشت اساتید پیشکسوت، برگزاری گردهمایی دانش آموختگان سالهای گذشته، راه اندازی دفاتر ارتباط با دانش آموختگان و خانه هاي استاد در بیمارستانها و تاسیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه در استانهای مازندران، یزد و کرمان توضيحاتي ارايه داد. 
وی در ادامه برگزاری کنگره دکتر یلدا و سمینار تعهد حرفه ای را از مهمترین فعالیت های دفتر در حوزه آموزش عنوان کرد و افزود: این دفتر ظرفيت هايي در سایر حوزه ها از جمله فعالیت های پژوهشی و فرهنگی و فعالیت های عام المنفعه دارد و وجود دفاتر استانی در شناسایی و جلب مشارکت دانش آموختگان در این امور راهگشا خواهد بود.
دبیر دفتر ارتباط با دانش آموختگان با اشاره به تاسیس بنیاد علمی فرهنگی استاد بهادری ابراز امیدواری کرد گسترش فعالیت های این بنیاد، موجب جلب حمایتهای بیشتر دانش آموختگان دانشگاه در حیطه های علمی، فرهنگی، مادی و معنوی باشد.
سپس استاد بهادری رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان با بیان پیشینه ای از تاسیس دانشکده پزشکی دانشگاه تهران، گفت: تا سال 1328 دانشکده پزشکی دانشگاه تهران تنها دانشکده پزشکی کشور بود و سه مرکز تربیت بهیاری استان های شیراز، اصفهان و مشهد نیز زیر نظر این دانشکده به تربیت نیروهای بهیار مشغول بودند. پس از تصویب تاسیس دانشکده پزشکی در سایر دانشگاه ها، دانشکده پزشکی دانشگاه تهران در تبدیل مراکز بهیاری سه استان فوق به دانشکده پزشکی و تاسیس دانشکده پزشکی سایر استانها نقش اساسی ایفا کرد. 
استاد بهادری با بیان اینکه، آنچه برای دانشکده پزشکی دانشگاه تهران مایه مباهات است گسترش دانش پزشکی کشور بوده تصریح کرد: آن زمان در شهرستانها حتی پزشک عمومی هم  وجود نداشت ولی با گذشت سالیان طولاني و تلاش اساتید پیشکسوت، در حال حاضر حتی در شهرهای کوچک هم متخصص و فوق تخصص وجود دارد.
وی اضافه کرد: به مرور دانشجویانی که در این دانشکده ها تربیت شده و رشد کردند خود موسس سایر دانشکده های پزشکی در کشور شدند به طوری که امروزه از  60 دانشکده پزشکی دولتی که در کشور فعال است بيش از نيمي از این دانشکده ها توسط دانش آموختگان تربیت شده دانشکده پزشکی دانشگاه تهران تاسيس شده اند.
استاد بهادری در ادامه گفت: امروز به مدد استادان گذشته، شبکه ارتباطی ما در اقصی نقاط ایران پخش شده و برای نگهداری آن باید دفاتر استانی گسترش پیدا کنند.
وی ضمن قدردانی از دکتر مجد، مسئول  دفتر ارتباط با دانش آموختگان رشته پزشکی دانشگاه در استان مازندران برای راه اندازی دفتر ارتباط با دانش آموختگان سایر استان ها، اضافه کرد: دفتر تا كنون سه گردهمایی در استان مازندران برگزار كرده است و خوشبختانه با تلاش همکاران ما در استان ها امکانات خوبی برای توسعه این دفاتر به وجود آمده که ماندگاری آن منوط به شناسایی دانش آموختگان و ایجاد ارتباط بیشتر با آنها است.
استاد بهادری افزود: البته تفاوت کوچکی بین دفاتر تهران و استانها وجود دارد که در دفاتر استان تهران گستردگی در تمام رشته هاي حوزه ي سلامت وجود دارد ولی در دفاتر استانی فعلاً به رشته پزشکی محدود است.
وی پیشنهاد کرد که دفاتر استانی حداقل سالی یک بار برای گسترش ارتباط دانش آموختگان دانشگاه  جلسات هم اندیشی با دانش آموختگان خود برگزار کنند تا به این طریق با تقدیر از پیشکسوتانی که به 50 یا 60 سال طبابت خالصانه آنها تاکنون کمتر توجه شده، بر جایگاه و نقش رشته پزشکی کشور در توسعه کشور بیشتر تاکید شود. 
اين گزارش حاكيست سپس دکتر گتمیری قائم مقام دفتر ارتباط با دانش آموختگان ضمن خوشامدگويي به ميهمانان دفتر گفت: با گسترش فعالیتهای دفتر ارتباط با دانش آموختگان، شعبه بین المللی هم فعالیت خود را با همکاری نمایندگاني در کشور بوداپست آغاز کرده است. اين شعبه ضمن گسترش شبكه ي ارتباطي با دانش آموختگان دانشگاه كه مقيم اروپا هستند در فعالیتهای مشترک با دانشگاه و دانشگاه سملوايز همكاري دارد.
وی ادامه داد: پروفسور روزیوال نفرولوژیست و رئیس سابق دانشگاه سملوایز  که در حال حاضر رياست انجمن نفرولوژی مجارستان را نيز بر عهده دارد استاد وابسته دانشگاه علوم پزشكي تهران هم هست. وي در رفت و آمد به دانشگاه علوم پزشکی تهران با استاد بهادری آشنا و علاقه ي ایشان به استاد بهادري و دانشگاه موجب شد که عضو افتخاري دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه هم بشوند. در حال حاضر با همكاري پروفسور روزیوال و دکتر میرزاحسینی به عنوان نمایندگان دفتر دانش آموختگان در بوداپست اولين شعبه ي بين الملل دانشگاه در اروپا تاسيس شده كه با حضور تعدادی از دانش آموختگان دانشگاه این دفتر در مجارستان به فعاليت مشغول است. 
 قائم مقام دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه همچنين از برگزاری گردهمایی دانش آموختگان دانشگاه در بوداپست خبر داد و گفت: این گردهمایی در آبان ماه سال جاری در بوداپست برگزار خواهد شد که نمایندگانی از دانشگاه نیز در آن حضور خواهند داشت.
دکتر گتمیری همچنین به فعالیت 50 تا 60 کانون دانش آوختگان دانشگاه در حوزه پزشکی و رشته های تخصصی و فوق تخصصی، اشاره کرد و افزود: بسیاری از این کانون ها در کارهای خیر همچون مدرسه سازی و دیگر امور خیریه شرکت دارند که البته بسیاری از این فعالیت ها با عنوان دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران مطرح شده که باعث افتخار دانشگاه است. 
وی در پایان خاطر نشان کرد در كنار اين فعاليتها، اخيراً ریاست محترم دانشگاه بنده را مسئول تاسیس بنیاد حامیان دانشگاه علوم پزشكي تهران نموده اند کردند تا با تاسيس اين بنياد از ظرفیت قابل توجهی که در اين خصوص وحود دارد در جهت كمك به تحقق اهداف دانشگاه بهره کافی برده شود.
در ادامه، دکتر مجد نماینده دفتر ارتباط با دانش آموختگان در استان مازندران نيز با ابراز خرسندی از اینکه در محضر استادانی همچون استاد بهادری در دانشگاه تحصیل کرده است، خاطر نشان کرد: به دلیل ارتباط با روسای نظام پزشکی استانها به شدت پیگیر تاسیس دفاتر استانی هستم تا ارتباط اساتید استانها با اساتید دانشگاه علوم پزشكي تهران گسترش یابد.
دکتر مجد با اشاره به تجربیات برگزاری گردهمایی دانش آموختگان استان مازندران گفت: این گردهمایی مورد توجه پزشکانی که در خارج از دانشگاه علوم پزشکی تهران تحصیل کرده بودند نیز قرار گرفت و به نظرم  حضور آنان در نشست های دانش آموختگان دانشگاه و برقراری ارتباط با آنان می تواند برای این مجموعه برکاتی به همراه داشته باشد .
سپس دکتر باقری نماینده دفتر ارتباط با دانش آموختگان استان کرمان نیز ضمن ابراز خرسندی برای ارتباطات ایجاد شده بین اساتید دانشگاهها از برگزاری گردهمایی دانش آموختگان در استان کرمان در مهرماه سال جاری خبر داد.
در پایان دکتر وفا و دکتر خشنود نمایندگان استان های زنجان و فارس در مورد امکاناتی که برای شناسایی و برقراری ارتباط با دانش آموختگان خود دارند صحبت کردند و مقرر شد در اولین فرصت لیستی از اسامی دانش آموختگان خود تهیه کرده و به دفتر دانش آموختگان دانشگاه ارايه کنند.
توضیح اینکه با راه اندازی دو دفتر دانشگاههای استانهای زنجان و فارس تعداد دفاتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه به 5 دفتر شامل دفاتر استان هاي مازندران، یزد، کرمان، زنجان و فارس افزایش یافت.
خبر: فریبا مقدم
عکس: داود فرامرزی
نظر شما :
captcha
 • کانون پزشکان ورودی 1336
 • کانون پزشکان ورودی 1341
 • کانون پزشکان ورودی 1338
 • کانون پزشکان ورودی 1361
 • کانون پزشکان ورودی 63
 • کانون پزشکان ورودی 1365
 • کانون پزشکان ورودی 1364
 • کانون پزشکان ورودی 1367
 • كانون پزشكان ورودی 1370
 • کانون متخصصین پوست
 • کانون دانش آموختگان	داروسازی ورودی 1361
 • کانون دانش آموختگان داروسازی ورودی 1350
 • کانون دانش آموختگان ورودی 61 بهداشت عمومی و بهداشت