روز ولایت مبارک توصیه های بهداشتی در مبارزه با کرونا کرونا را جدی بگیریم مدافعان سلامت وطن مدافعان سلامت وطن مدافعان سلامت وطن دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشکده پزشکی 1319 تاسیس بنیاد استاد بهادری جشن فارغ التحصیلی قرائت سوگندنامه دانشجویان گردهمایی هم اندیشی تعهد حرفه ای تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا دفتر ارتباط با دانش آموختگان
روز ولایت مبارک
توصیه های بهداشتی در مبارزه با کرونا
کرونا را جدی بگیریم
مدافعان سلامت وطن
مدافعان سلامت وطن
مدافعان سلامت وطن
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
دانشکده پزشکی 1319
تاسیس بنیاد استاد بهادری
جشن فارغ التحصیلی
قرائت سوگندنامه دانشجویان
گردهمایی
هم اندیشی تعهد حرفه ای
تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه
افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
 • روش تهیه و دوخت ماسک در منزل
 • گفتگو با دكتر خسرو صادق نيت رئيس مجتمع بيمارستاني
 • گفتگو با دکتر مینو محرز در خصوص کرونا ویروس
 • نحوه صحیح شستن دستها
کد : 75-8497      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۶ تير   آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۶ تير    تعداد بازدید : 366
جشن دانش آموختگان دانشکده طب ایرانی و مراسم تودیع و تکریم دکتر محمود خدادوست با حضور استادان، دستیاران، دانش آموختگان و دانشجویان دانشکده طب ایرانی، روز چهارشنبه 12 تیرماه 98 در ساختمان هروی دانشکده طب ایرانی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی، در ابتدای این مراسم، دکتر سیداحمدیان، دبیر دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه جشن دانش آموختگان را نتیجه و تبلور زحمات استادان دانشگاه دانست و با یادی از استاد مرحوم دکتر یلدا، به نقل از ایشان گفت: استادان دست دانشجویان را می گیرند و از مسیر علم عبور می دهند. خود می ایستند و دا‌نشجویان را به قله های دانش رهنمون می کنند.
دبیر دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه، به بار نشستن نتیجه کار دانشگاه را در دفتر دانش آموختگان متجلی دانست و افزود: خوشبختانه در مقایسه با سایر رشته های تحصیلی، درصد بالایی از دانش آموختگان گروه پزشکی و پیراپزشکی در حیطه تحصیلی خود مشغول به کار می شوند.
دکتر سیداحمدیان بزرگترین برکت دفتر ارتباط با دانش آموختگان را ایجاد یک ‌شبکه ارتباطی بین دانش آموختگان و دانشگاه دانست که با هدف برقراری تعامل و همکاری بین دانش آموختگان، ایجاد زمینه های اشتغال و کمک به ارتقاء دانشگاه راه اندازی شده است.
دکتر محمدحسین آیتی، استاد برگزیده دانشکده طب ایرانی هم دانشجویان این دانشکده را بسیار علاقه مند و فعال دانست و افزود: ما دانشجویان بسیار خوبی داریم که مایه افتخار دانشکده هستند و لازم است که به فعالیت های دانشجویی بهای بیشتری داده شود.
در ادامه دکتر رضایی زاده، رییس دانشکده طب ایرانی ضمن تبریک به دانش آموختگان، طی مسیر دانشجویی را مدیون حمایت و صبوری خانواده ها دانست و دستاوردهای دانشکده طب ایرانی را مرهون تلاش و کوشش تمام استادان، دانش آموختگان و دانشجویان دانشکده برشمرد.
در پایان این بخش از مراسم، از برگزیدگان دانشکده طب ایرانی تقدیر شد. دکتر محمدحسین آیتی به عنوان استاد برتر و دکتر فاطمه اقبالیان به عنوان دانشجوی برتر برگزیده شدند.
در ادامه دکتر رضایی زاده، با بیان بخشی از فضائل دکتر خدادوست، مراسم تکریم و تودیع مدیرکل سابق دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت را آغاز کرد.
رییس دانشکده طب ایرانی، دکتر خدادوست را الگوی صبر، شکیبایی و غنیمت دانستن فرصت ها دانست و ایستادگی وی را در مقابل ناملایمات و سختی ها ستود.
دکتر فتاحی، نماینده دانشجویان دانشکده طب ایرانی نیز، ویژگی بارز دکتر خدادوست را گشاده رویی در اوج مشکلات و دغدغه ها بیان کرد و افزود: دکتر خدادوست با خدا معامله کرد و تا جایی که توان داشت، پرچم طب ایرانی را افراشته نگه داشت.
در ادامه دکتر محمدرضا شمس اردكانی، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، اقدامات پیگیرانه و مجدانه دکتر خدادوست در حفظ و ارتقاء جایگاه طب ایرانی را ستود.
وی در ادامه، با تأکید بر این مطلب که شارلاتانیزم تنها مختص به حیطه طب سنتی نیست، افزود: در تمام عرصه ها و مشاغل اعمال خلاف انجام می شود و این موجب نمی شود که تمام فعالان آن عرصه مورد بازخواست و هجمه  واقع شوند. آنچه مهم است کاهش میزان و نسبت خلافکاران است و این تنها با افزایش متخصصان تحقق می یابد. چنانکه می بایست تعداد متخصصانی که در حلقه طب سنتی علمی مشغول به فعالیت هستند، افزایش پیدا کند.
دکتر شمس اردکانی در پایان، تصریح کرد: دکتر خدادوست همواره در تمام تصمیمات و اقدامات حضور داشته است. او ‌شایسته بالاترین تقدیرها و بزرگداشت هاست چرا که در زمانی که همه طب سنتی را تنها گذاشتند، او طب سنتی را تنها نگذاشت.
در ادامه مراسم، پیام قدردانی دکتر عصاره دبیر ستاد گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی ریاست جمهوری از خدمات دکتر خدادوست در مراسم پخش شد.
در پایان مراسم، دکتر خدادوست ضمن قدردانی از تمام کسانی که او را یاری و حمایت کردند، گفت: من تلاش کردم درحد بضاعت در حفظ این سنگر بکوشم و این چراغ را روشن نگه دارم و در این مسیر تنها پشتوانه من، حمایت های معنوی استادان و همکاران بوده است.
وی در ادامه از استاد مرحوم دکتر اصفهانی یاد کرد و گفت: استاد اصفهانی پرچم دار اصلی طب سنتی و سنگ صبور من بودند و همواره من را به صبوری و مداومت توصیه می کردند.
دکتر خدادوست در ادامه از خدمات ارزنده دکتر شمس اردكانی در پایه گذاری آکادمیک طب سنتی قدردانی کرد و افزود: بسیار خوشحالم که اکنون پرچم طب سنتی در دستان پرچم دار اصلی آن است و همه ما باید تلاش کنیم که این پرچم را برافراشته نگه داریم و حضور این مکتب طبی ارزشمند را در نظام سلامت تثبیت کنیم و از این ظرفیت برای خدمت رسانی به جامعه بهره ببریم.

منبع: دانشکده طب ایرانی
خبرنگار: خاطره فهیمی


 

نظر شما :
captcha
 • کانون پزشکان ورودی 1336
 • کانون پزشکان ورودی 1341
 • کانون پزشکان ورودی 1338
 • کانون پزشکان ورودی 1361
 • کانون پزشکان ورودی 63
 • کانون پزشکان ورودی 1365
 • کانون پزشکان ورودی 1364
 • کانون پزشکان ورودی 1367
 • كانون پزشكان ورودی 1370
 • کانون متخصصین پوست
 • کانون دانش آموختگان	داروسازی ورودی 1361
 • کانون دانش آموختگان داروسازی ورودی 1350
 • کانون دانش آموختگان ورودی 61 بهداشت عمومی و بهداشت