هفته دفاع مقدس گرامی باد توصیه های بهداشتی در مبارزه با کرونا کرونا را جدی بگیریم مدافعان سلامت وطن مدافعان سلامت وطن مدافعان سلامت وطن دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشکده پزشکی 1319 تاسیس بنیاد استاد بهادری جشن فارغ التحصیلی قرائت سوگندنامه دانشجویان گردهمایی هم اندیشی تعهد حرفه ای تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا دفتر ارتباط با دانش آموختگان
هفته دفاع مقدس گرامی باد
توصیه های بهداشتی در مبارزه با کرونا
کرونا را جدی بگیریم
مدافعان سلامت وطن
مدافعان سلامت وطن
مدافعان سلامت وطن
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
دانشکده پزشکی 1319
تاسیس بنیاد استاد بهادری
جشن فارغ التحصیلی
قرائت سوگندنامه دانشجویان
گردهمایی
هم اندیشی تعهد حرفه ای
تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه
افتتاح شعبه بین المللی دفتر ارتباط با دانش آموختگا
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
 • شهدای سلامت
 • سرکار خانم دکتر مهدخت پورمنصور به پاس سالها خدمت
 • گفتگو با دكتر خسرو صادق نيت رئيس مجتمع بيمارستاني
 • روش تهیه و دوخت ماسک در منزل
 • گفتگو با دکتر مینو محرز در خصوص کرونا ویروس
 • نحوه صحیح شستن دستها
کد : 75-8606      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۰ آذر   آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۰ آذر    تعداد بازدید : 325
مسئول دفتر دانش آموختگان بیمارستان روزبه، دکتر ضرغامی را نمونه کامل یک معلم، پژوهشگر و مولف دانست . قرار است در ششمین مکتب روزبه (21 آذر 98) ازخدمات ارزنده وی در امر آموزش و پژوهش تقدیر به عمل آید.

مسئول دفتر دانش آموختگان بیمارستان روزبه، دکتر ضرغامی را نمونه کامل یک معلم، پژوهشگر و مولف دانست . قرار است در ششمین مکتب روزبه (21 آذر 98) ازخدمات ارزنده وی در امر آموزش و پژوهش تقدیر به عمل آید.

گفت و گوی خبرنگار دفتر دانش آموختگان دانشگاه با دکتر محمد اربابی مسئول دفتر دانش آموختگان بیمارستان روزبه را در خصوص برگزاری ششمین نشست مکتب روزبه و تجلیل از استاد دکتر ضرغامی دانش آموخته این بیمارستان در ادامه می خوانید.
آقای دکتر ضمن معرفی خود، در خصوص نشست مکتب روزبه و همچنین دلیل انتخاب استاد ضرغامی برای تجلیل،توضیح دهید؟
دکتر محمد اربابی هستم روانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران (بیمارستانهای روزبه و امام خمینی) . همچنین مسئولیت دفتر دانش آموختگان و خانه استاد بیمارستان روزبه را به عهده دارم.
ششمین نشست دانش آموختگان بیمارستان روزبه به همت دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه پنج شنبه 21 آذر 98 در محل این بیمارستان برگزار می شود.
در جلسات برگزاری این نشست تصویب شد از این پس در هر یک از این نشست ها از یکی از دانش آموختگان این بیمارستان که در سایر نقاط کشور و حتی دنیا که منشا خدمات ارزشمندی بوده اند و همچنین توانسته اند اقدامات موثر و کارآمد علمی، بالینی و حرفه ای انجام دهند تقدیر به عمل آید.
بر این اساس، پس از مشورت با اساتید و همکاران با انتخاب چند کاندیدا در سال 1398 دکتر مهران ضرغامی برگزیده شد که در ششمین نشست مکتب روزبه مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.
 
آقای دکتر در مورد آشنایی خود با دکتر ضرغامی بگویید؟
استاد دکتر مهران ضرغامی دانش آموخته بیمارستان روزبه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران هستند. بنده افتخار آشنایی با ایشان را در چند سال اخیر به عنوان همکار روانپزشکی داشته ام . اولین باری که نام دکتر ضرغامی را شنیدم سال آخر دوره دستیاری ام بود که ایشان عضو هیات برد روانپزشکی بودند و از همان زمان تحت تاثیر خصوصیات اخلاقی ایشان قرار گرفتم.
مایلم تجربه شخصی خود را از ارتباط با دکتر ضرغامی توصیف کنم. چون از نزدیک با ایشان همکاری نداشتم، ولی در محیط های علمی،انجمن علمی روانپزشکان و رخدادهای مرتبط با روانپزشکی به نوعی با وی همکار هستم. ویژگی مهمی که بسیار در دکتر ضرغامی بارز است تعهدحرفه ای و پایبندی به اصول اخلاقی در کار بالینی و علمی است. ایشان هم در کلام و هم در رفتار به این ویژگی شناخته می شود.
برای اینکه در مورد دیگر خصوصیات این استاد فرهخته صحبت کنم لازم می دانم کمی در مورد مکتب روزبه توضیح دهم.
این روزها گاهی سوال می شود که مکتب روزبه چگونه شکل گرفته است؟ به واقع، عنوان مکتب رزبه را استاد دکتر شکرالله طریقتی برگزید و تاکید داشت که همه ما همواره از این عنوان استفاده کنیم چون روزبه را مدرسه ای برای آموزش روانپزشکی نوین در ایران می داند.
همانطور که می دانید بیمارستان روزبه نخستین بیمارستان دانشگاهی روانپزشکی کشور است که در سال 1329 رسما فعالیت خود را در زمینه خدمات به بیماران روان پزشکی با حضور اساتیدی همچون شادروان استاد دکتر حسین رضاعی و شادروان استاد عبدالحسن میرسپاسی آغاز کرده است.
این بیمارستان از همان ابتدای فعالیت خود، نه تنها کار درمانی و بالینی را مد نظر قرار داده بلکه مدرسه ای برای آموزش روانپزشکی ایران بوده و هست.
آموزش روانپزشکی نه تنها به این بیمارستان منتصب است بلکه دانش اموختگان روزبه در سایر نقاط کشور و دنیا نیز توانسته اند محل هایی برای تدریس و اموزش روانپزشکی دایر کنند که یکی از این نمونه ها استاد دکتر مهران ضرغامی است که پس از فارغ التحصیلی از این بیمارستان، در استان مازندران و دانشگاه علوم پزشکی ساری فعالیت خود را آغاز و مدرسه ای برای آموزش روانپزشکی دایر کرد که نتایج آن منشا خدمات علمی و پژوهشی فراوان و همچنین فارغ التحصیلان زبده ای است که در سراسر کشور به خدمت مشغولند.
با اطمینان می گویم که ایشان به واقع یک روانپزشک مولف است چرا که نه تنهاخود صاحب آثار مکتوب فراوان در روانپزشکی است بلکه سردبیری مجله روانپزشکی و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران  را نیز به عهده دارد و فارغ از کتابت مقالات و کتابها، توانسته با همکاری همکاران خود فضایی برای پرورش و آموزش نسل جدید روانپزشکی در آن منطقه از کشور محیا کند که بسیار ارزشمند است.
در پایان سخنانم برای استاد دکتر ضرغامی آرزوی سلامتی و موفقیت های پی در پی دارم.
 
از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید، سپاسگزارم.
بنده هم از دفتر دانش آموختگان دانشگاه برای همکاری با بیمارستانها و معرفی اساتید فرهیخته و پیشکسوت تشکر می کنم.
 
خبر: فریبا مقدم
عکس: ایرج نعمتی
نظر شما :
captcha
 • کانون پزشکان ورودی 1336
 • کانون پزشکان ورودی 1341
 • کانون پزشکان ورودی 1338
 • کانون پزشکان ورودی 1361
 • کانون پزشکان ورودی 63
 • کانون پزشکان ورودی 1365
 • کانون پزشکان ورودی 1364
 • کانون پزشکان ورودی 1367
 • كانون پزشكان ورودی 1370
 • کانون متخصصین پوست
 • کانون دانش آموختگان	داروسازی ورودی 1361
 • کانون دانش آموختگان داروسازی ورودی 1350
 • کانون دانش آموختگان ورودی 61 بهداشت عمومی و بهداشت