دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران
کد : 75-7990      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ شنبه ۲۴ تير تعداد بازدید : 402
دومین گردهمایی دانش آموختگان ورودی سال 69 دانشکده پزشکی برگزار شد
عصر روز پنجشنبه 22 تیرماه 96 دانشکده پزشکی میزبان جمعی از شاگردان و دانشجویان سالهای گذشته خود بود. دانشجویانی که 27 مین سال ورود به عرصه پزشکی را در دانشکده پزشکی جشن گرفته و خاطرات آن دوران را با هم مرور کردند.
در این مراسم که با حضور جمعی از دانش آموختگان ورودی سال 69 دانشکده پزشکی و در تالار عزلت این دانشکده برگزار شده بود، پس از ادای احترام به سرود جمهوری اسلامی ایران و تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید توسط یکی از دانش آموختگان حاضر در مراسم، دکتر صادقی نماینده این گروه ضمن تشکر از حضور همراهان قدیمی در این مراسم به یادماندنی، یاد و خاطره استادان، دوستان و همکلاسی های خود که دیگر در بینشان نیستند گرامی داشت. در ادامه دکتر دوستی استاد پیشکسوت گروه بیوشیمی نیز پس از تشکر از دانش آموختگان حاضر درمراسم گفت، بودن در جمع شما مرا به یاد 27 سال پیش انداخته، زمانی که شما نوجوان بودید و من جوان بودم و خوشحالم که امروز هم نه در کسوت استاد شما بلکه در کسوت همکار شما در جمعتان هستم. وی همچنین به یاد ایام تحصیل در دوره علوم پایه برای دانشجویان قدیمی خود از اخلاق در بیوشیمی ، مکانیزم آن و کاربرد آن سخن گفت. دکتر دوستی در سخنان خود به بیان سه مسئله که در جامعه حاضر به آن مبتلا هستیم پرداخت. توجه به غایت اعمال انسانها فارغ از مذهب و آئین و دین، علت عقب ماندگی جوامع شرقی علی رغم داشتن منابع فراوان و سابقه مدنیت و کم اهمیت شدن موضوع حجاب و عفاف در بین مردم، هم حجاب ظاهر و هم حجاب باطن از موضوعاتی بود که دکتر دوستی درباره آنها سخن گفت و در پایان نیز از شاگردان قدیمی خود خواست تا با برگزاری چنین نشست هایی زمینه بهره مندی از تخصص و فضائل یکدیگر را فراهم آورند.
در ادامه جمعی از دانش آموختگان که امسال برای اولین بار بود در جمع دوستان خود حضور می یافتند به معرفی خود و زمینه فعالیت های خود پرداختند. و دکتر نبوی دیگر نماینده این جمع نیز از همکاران دانشکده پزشکی و دفتر ارتباط با دانش آموختگان که تسهیلاتی برای برگزاری چنشن شب به یادمندی فراهم کرده بودند تشکر کرد.
برش کیک، گرفتن عکس دسته جمعی مقابل سر در دانشکده پزشکی و بیان خاطرات گذشته از دیگر بخشهای این مراسم بود که با پذیرایی شام از میهمانان به پایان یافت.