اهدای نشان فلورانس نایتینگل به دکتر سید ناصرعمادی متخصص پوست و عضو هیئت علمی پوست بیمارستان رازی

نشان فلورانس نایتینگل به دکتر سید ناصرعمادی متخصص پوست و عضو هیئت علمی پوست بیمارستان رازی به پاس زحمات ارزنده در خدمت رسانی به بیماران در کشورهای آفریقایی اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان رازی، دکتر سید ناصر عمادی عضو هیئت علمی گروه پوست بیمارستان رازی به دلیل عضویت در تیم پزشکان بدون مرز در آفریقا و کشورهای خاورمیانه و فعالیت در کمک به مجروحان جنگ و بلایای طبیعی و نیز سلامت مردم و آموزش پرستاران، شایسته دریافت مدال جهانی فلورانس نایتینگل شد.

از سال 1912 کمیسیون اعطای مدال فلورانس نایتینگل متشکل از فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر، کمیته بین المللی صلیب سرخ و شورای بین المللی پزشکان و پرستاران با توجه به معیارهایی مانند شجاعت، ایثار و آمادگی برای ارائه خدمت، فعالیت های عملی به نفع مجروحان، بیماران یا سایر آسیب دیدگان ناشی از سوانح و جنگ و اقدامات ابتکاری در زمینه بهبود کیفیت درمان و یا آموزش، هر دو سال یک بار به نفرات دارای معیارهای فوق، این مدال افتخار را هر دوسال اعطا می کند.

دکتر عمادی که تحصیلات خود را در رشته پوست در دانشگاه تهران گذرانده، اکنون عضو هیئت علمی گروه پوست و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران است و خدماتی چون طبابت‌های داوطلبانه در ایران، عراق، کنیا، تانزانیا، سومالی، غنا، نیجریه، بروندی، آفریقای جنوبی، زیمبابوه و افغانستان را در کارنامه خود دارد.
دکتر عمادی پیش از این در سال1394 همزمان با روز پزشک، به عنوان جهادی‌ترین پزشک کشور، به دلیل ارائه خدمات پزشکی در مناطق محروم ایران و نیز به آوارگان حمله داعش در کردستان عراق معرفی شد.

روز یکشنبه 18 اردیبهشت 1401 در مراسم یکصدمین سالروز تاسیس هلال‌احمر ایران رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر به همراه رهبران جمعیت‌های ملی لبنان، کویت و ترکیه از اقدامات بشردوستانه هلال‌احمر ایران  از دکتر عمادی تقدیر کردند.
همچنین نشان فلورانس نایتینگل به دکتر عمادی به پاس زحمات ارزنده در خدمت رسانی به بیماران در کشورهای آفریقایی اهدا و همچنین از داوطلبان برگزیده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تقدیر شد.

منبع: سایت روابط عمومی

کلمات کلیدی